PRVENSTVO SRBIJE ZA PIONIRKE POJEDINAČNO KOMBINACIJA
PRVENSTVO SRBIJE ZA PIONIRE  POJEDINAČNO KOMBINACIJA
PRVENSTVO SRBIJE ZA KADETKINJE POJEDINAČNO KOMBINACIJA
PRVENSTVO SRBIJE ZA KADETE  POJEDINAČNO KOMBINACIJA
PRVENSTVO SRBIJE ZA JUNIORKE POJEDINAČNO KOMBINACIJA
PRVENSTVO SRBIJE ZA JUNIORE POJEDINAČNO KOMBINACIJA

Pročitaj  više >>>

Kličariću juniorsko zlato  u kombinaciji, Lončarević pojedinačni šampion,  „dupla kruna“ Sari Žurovski, kadet Kurcinak igrač dana sa 619 čunjeva!

BANjA JUNAKOVIĆ, 17. decembar (Info centar).-  Omladinski reprezentativac Crvene zvezde Bojan Kličarić, osvojio je titulu juniorskog šampiona Srbije u kombinaciji, dok je pojedinačni prvak postao Adrian Lončarević mladi as novobečejskog Jedinstva.

Na stazama kuglane u Banji Junaković u finalu Lončarević je bio najbolji sa  613 čunjeva, dok je Kličarić,  koji je pojedinačni deo završio na na petom mestu sa 587 čunjeva, trijumfovao u kombinaciji sa 1.253 čunja. Kličarić je prošle godine osvojio bronzu u kombinaciji. Crvena zvezda je u ovoj kategoriji imala  i dvostrukog vicešampiona Želislava Jakaba!

Najprijatnije iznenađene šampionata je „dupla kruna“ za omladinke Sare Žurovski (Vojvodina, Novi Sad) sa 1.140 čunjeva u kombinaciji i 574 čunja u pojedinačnom finalu.  Bila je, u kombinaciji, samo tri čunja bolja od reprezentativke Kristala Hermine Lukač. „Srebrna“ u pojedinačnom finalu  Olivera Čikoš iz Banata je osvojila i bronzu u kombinaciji.

Trofeje u juniorskim kategorijama uručila je Julijana Vukadinović selektor ženske juniorske reprezentacije Srbije.

Kadetkinja zrenjaninskog Kristala Vladana Obrenić, prošle sezone „bronzana“ u kombinaciji, ove godine je osvojila kadetsku „duplu krunu“ srpskog kuglanja pobedivši i u kombinaciji i pojedinačno. Na kuglani u Banji Junaković srušila je 567 čunjeva u pojedinačnom  finalu što joj je donelo i dvostruki trijumf.

Dvostruki kadetski šampion Srbije postao je Gabor Kurcinak iz Vojvodine (Bačko Gradište). U izvanrednoj igri u finalu u Banji Junaković, srušio je sjajnih 619 čunjeva i ubedljivo trijumfovao u obe discipline.  Bio je to i rezultat dana, juniori nisu uspeli da ga nadmaše. Srebrni  u kombinaciji i bronzani pojedinačno je Mateja Šakić (Beograd).

Kod kadetkinja, medalje su podelile kćerke kuglašica i kuglaša. Prvotimka Jagodne Kristina Trošić,  kćerka prvotimca Kragujevca Ivana Trošića, koja je prošle godine osvojila pojedinačno zlato i srebro u kombinaciji, ove se okitila sa obe zlatne medalje. Jedina je u finalu „preskočila“ granicu od 500 čunjeva (510) i ubedljivo osvojila prva mesta. Porodica Barać  nije ostala bez medalje ni ove godine. Tamara Barać (Apatin) je osvojila dve srebra (lane je njena starija sestra Jelena Barać  bila prva u kombinaciji i druga pojedinačno). One su kćerke svetske šampionke u miksu reprezentativka Zorice Barać.  Bronza u obe konkurencije pripala je Dejani Radosavljević, kćerki prvotimke srpskoligaša EDB Suzane Radosavljević.

Pionirskom „duplom krunom“ okitio se i Miloš Rajić iz zrenjaninskog Kristala. Slavio je u pojedinačnom finalu u Banji Junaković, jedini  prebacivši  granicu od 500 čunjeva (514) i  ubedljivo trijumfovao i u kombinaciji. Zrenjaninski Kristal je u ovim najmlađim kategorijama osvojio četiri zlata i jednu bronzu!

U pionirskim i kadetskim kategorijama trofeje je podelio selektor kadetkinja Ljubomir Štetin.

Finale, u kome je učestvovalo po osam juniora, juniorki, kadeta i kadetkinja kao i po četiri pioniri i pionirki, najboljih posle prvog kruga, pratili su i predsednik KSS Uroš Dragojlović, selektor juniorske muške reprezentacije Srbije, četvorostrukih uzastopnih šampiona sveta, Vojko Pavlović, predsednik TK KSS Miloš Mitrović i velik broj uglednih trenera i sportskih radnika,.

Sudili su Mirko Čukvas, Vesna Ćalić i Vanja Stojanović.

Rezultati – pioniri, kombinacija: 1. Miloš Rajić (Kristal) 1.060 (prvi krug kuglana na Banjici u Beogradu 546, finale kuglana u Banja Junaković 514), 2. Jovan Rakanović (Bačka, Novi Sad) 991 (492 i 499), 3. Tadija Cvijanović (Kolubara Lazarevac) 946 (451, 495).

Pojedinačno: 1. Miloš Rajić (Kristal) 514, 2. Jovan Rakanović (Bačka) 499, 3. Tadija Cvijanović (Kolubara) 495.

Pionirke – kombinacija: 1. Kristina Trošić (Jagodina) 1.037 ( 527, 510), 2. Tamara Barać (Apatin) 936 (480, 456), 3. Dejana Radosavljević (EDB) 886 (433, 453).

Pojedinačno: 1. Kristina Trošić (Jagodina) 510, 2. Tamara Barać (Apatin) 456, 3. Dejana Radosavljević (EDB) 453 čunja itd.

Kadeti – kombinacija: 1. Gabor Kurcinak (Vojvodina, Bačko Gradište) 1.160 (541, 610), 2. Njegoš Šakić (Beograd) 1.119 (531, 588), 3. Marko Erdeljan (Vojvodina Bačko Gradište) 1.111 (517, 594).

Pojedinačno: 1. Gabor Kurcinak 619, 2. Marko Erdeljan (obojica Vojvodina, Bačko Gradište) 594, 3. Mateja Šakić (Beograd) 588 čunjeva.

Kadetkinje – kombinacija: 1. Vladana Obrenić (Kristal) 1.093 (prvi krug, kuglana u Feketiću 526, finale kuglana u Banji Junaković 567), 2. Višnja Živanović (Banat) 1.070 (532, 538), 3. Renata Bodo (Kristal) 1.066 (547, 519) itd.

Pojedinačno: 1. Vladana Obrenić (Kristal) 567, 2. Miona Grujić (Banat) 561, 3. Brigita Zolnai (Vojvodina, Novi Sad) 543 čunja itd.

Juniori – kombinacija: 1. Bojan Kličarić (Crvena zvezda) 1.253 (prvi krug kuglana  Alimenta u Novom Sadu 666, finale u Banji Junaković 587), 2. Želislav Jakab (Crvena zvezda) 1.248 (637, 611), 3. Adrian Lončarević (Jedinstvo, Novi Bečej) 1.232 (619, 613) itd.

Pojedinačno : 1. Adrian Lončarević (Jedinstvo) 613, 2. Želislav Jakab (Crvena zvezda) 611, 3. Jovan Janković (Vrbas) 601 čunj itd.

Juniorke – kombinacija: 1. Sara Žurovski (Vojvodina, Novi Sad) 1.140 (prvi krug kuglana Alimenta 566, finale u Banji Junaković 574), 2. Hermina Lukač (Kristal) 1.137 (579, 558), 3. Olivera Čikoš (Banat, Zrenjanin) 1.124 (563, 561) itd.

Pojedinačno: 1. Sara Žurovski (Vojvodina) 574, 2. Olivera Čikoš (Banat) 561, 3. Maša Grujić (Banat) 559 čunjeva itd.