PRIJATELJSKI MEČ

KK SLAVIA – KK CRVENA ZVEZDA

Pročitaj  više >>>

Kovačica 5. maj: Prijateljski meč KK Slavia Kovačica – Crvena Zvezda

Danas, u prijateljskom meču, sastali su se kuglaši Slavie i Zvezde. Bez obzira što meč nije bio takmičarskog karaktera, drva su se slagala i na jednoj i na drugoj strani. U prvom meču, Kerečki je već u prvom setu napravio veliku razliku koja se stalno povećavala. Mali prekid je bio u trećem setu kada je Milosavljević uspeo da smanji razliku za tri čunja. Već u sledećem, Kerečki pravi razliku od trideset poena i meč završava 599 : 540. Upravo tih 599 oborenih čunjeva je i rezultat dana.

Milosavljević Zoran – Kerečki Jovan ( 131: 160; 139 : 144; 145 : 142; 122 : 152) 540 : 599

Drugi meč je bio između Prodanov Dušana i Beška Pavela. Prvi set prilično izjednačen. U drugom je Beška bio prilično indisponiran posle nekoliko slabijih hitaca, pa je i razlika bila osetnija, 149 : 118. U trećem i četvrtom setu, Beška je održao svoj nivo na, dok je Prodanov varirao, međutim, razlika iz drugog seta je bila dovoljna da pobedi sa četiri čunja razlike i izjednači rezultat na 1 : 1.

Prodanov Dušan – Beška Pavel (147 : 140; 149 : 118; 130 : 141; 124 : 149) 552 : 548

Treći meč između Beracke Zorana i Stojanović Pavla, praktično je odlučen u prvom setu. Loš početak Beracke je odredio tok celog meča. U poslednjoj seriji Beracka smanjuje razliku, ali nedovoljno.

Beracka Zoran – Stojanović Pavle ( 119 : 138; 129 : 137; 129 : 135; 132 : 123) 509 : 533

Iskusni Tepša nije dozvolio nikakvo iznenađenje. U drugom setu je napravio najveću razliku, a iznenađenja nije bilo ni u preostala dva.
Bireš Pavle – Tepša Nikola (140 : 142; 133 : 157; 129 : 130; 119 : 124) 521 :555

Za najneizvesniji meč su se postarali Hrček i Janković. Praktično, do poslednjeg seta je bilo neizvesno (jedan čunj razlike), da bi u poslednjem setu Janković prelomio i napravio osetnu razliku.
Hrček Miroslav – Janković Jovica ( 132 : 130; 132 : 132; 138 : 141; 134 : 154) 536 : 558 i 1:4 za Zvezdu.

U meču između Tomana i Bukve, Toman je najbliži pozitivnom skoru bio u prvom setu u kojem je najbolje i bacao, ali nedovoljno za iskusnog Bukvu, koji je u trećem setu imao i najbolja bacanja sa 164 oborena čunja, kada je napravljena i najveća razlika.
Toman Željko – Bukva Goran ( 156 : 162; 123 : 140; 141 : 164; 126 : 131) 546 : 597
Ukupno: 3204 : 3390 i 1 : 7 za Crvenu Zvezdu.
Po završetku meča, druženje se nastavilo u prijateljskoj atmosferi.

Ta atmosfera, neposrednost takmičara, uprave, uljudnost koja nije izveštačena i nametnuta, to je fenomen koji me oduševljava u ovom sportu. Kuglaši, po tome ste jedinstveni. Sam sam neko ko se bavio sportom, ali relacije koje postoje ovde sa protivnikom – nije bilo. Nemam pravi odgovor za ovaj fenomen i nadam se da ću na ovakvu atmosferu nailaziti kod svih kuglaša i da je to nešto normalno i uobičajeno u kuglanju.